نمایش نمایش

شناسه : 14487100
مدیرکل کمیته امداد یزد:


مدیرکل کمیته امداد یزد با بیان این مطلب که بیش از ۲۵۰۰ اشتغال پایدار توسط کمیته امداد در یزد ایجاد شده است، گفت: در سال گذشته بیش از ۶ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان یزد در دوره‌های آموزش مهارت فنی و حرفه‌ای شرکت کردند.

 به گزارش یزدندا، محمد اکبری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد که در فنی و حرفه‌ای یزد برگزار شد، با بیان اینکه بحث توانمند‌سازی خانواده‌ها با هدف ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین رسالت‌های کمیته امداد در حوزه خودکفایی و اشتغال است، اظهار داشت: استعدادیابی و نیازسنجی میان مددجویان توسط کارشناسان معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد لازم و ضروری است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان یزد گفت: استعدادیابی، آموزش مهارت‌های لازم، ارائه تسهیلات و امکانات لازم، نظارت دقیق، بازاریابی و فروش محصولات و دستاوردهای مددجویان از جمله رسالت‌های کمیته امداد در بحث خودکفایی است.

اکبری با اشاره به هدر رفت زیر 5 درصد منابع و فرصت‌های شغلی در کمیته امداد استان یزد افزود: 70 درصد از آموزش‌های مهارتی مددجویان کمیته امداد در حوزه فنی و حرفه‌ای و 30 درصد باقی مانده در حوزه‌های صنایع دستی، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی تعریف شده است.

وی با اشاره به ضرورت صدور گواهینامه مهارتی در پایان دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و دیگر دوره‌ها برای مددجویان کمیته امداد تصریح کرد: آموزش در کمیته امداد به دو شیوه اصلی کوتاه مدت و بلند مدت، در 4 گروه آموزش مهارتی، کارآفرینی، توسعه‌ای و دانش‌آموزی تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از 6 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان یزد در دوره‌های مختلف مهارت‌های فنی و حرفه‌ای شرکت کرده‌اند و امسال برای شرکت بیش از 4 هزار و 600 نفر مددجوی کمیته امداد در رشته‌های ارائه شده از سوی فنی و حرفه‌ای برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد زیرساخت‌های مناسب در استان به منظور بهره‌مندی بیشتر کارآموزان فنی و حرفه‌ای از مهارت‌های اخذ کرده، بیان کرد: کمیته امداد استان یزد در سال گذشته با ایجاد بیش از 2500 اشتغال پایدار در استان یزد در حوزه مهارت و ایجاد اشتغال رتبه 2 کشوری را به خود اختصاص داد.

تسنیم

انتهای پیام/ ع ب


جدیدترین ها جدیدترین ها