نمایش نمایش

شناسه : 14645503
امام جمعه یزد در نشستی با اصحاب رسانه استان:


آیت الله ناصری پیش از ظهر امروز در نشستی با اصحاب رسانه استان تعقل و تفکر را در کارها مقدم بر هر چیز دانست و گفت: مسئولی که گوشش به حرف دیگران باشد و بدون سنجیدن جوانب فوری به عمل بکشاند در مسیر هدایت قرار نمی گیرد و به جامعه خدمت نمی‌کند

به گزارش یزد رسا به نقل از یزد آوا، آیت الله ناصری پیش از ظهر امروز در نشستی با اصحاب رسانه استان ضمن تبریک 17 مرداد روز خبرنگار، اظهار کرد: شغل خبرنگاری بسیار ارزشمند است چرا که  وظیفه بصیرت دادن، آگاهی دادن و هدایت جامعه را بر عهده دارد.


وی تعقل و تفکر را در کارها مقدم بر هر چیز دانست و  افزود: مسئولی که گوشش به حرف دیگران باشد و بدون سنجیدن جوانب فوری به عمل بکشاند در مسیر هدایت قرار نمی گیرد و به جامعه خدمت نمی‌کند و این  تدبر و تفکر که دستور قرآن است راهکار سالم اندیشیدن و سالم ماندن را به ما می دهد.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در توصیه به خبرنگاران با بیان اینکه نباید خبر بی پایه و اساس را منتشر داد، عنوان کرد: خبرنگاران حق ندارند جامعه را در جهل و تحیر قرار دهند، ذهن‌ها را مشوش و ناامید کنند و جامعه را دچار تفرقه کنند.


آیت الله ناصری با بیان اینکه باید خوبی‌ها را حاکم کنیم و بدی‌ها را از جامعه دور کنیم، افزود: نقد باید به گونه‌ای باشد که راهی که به نظر اشتباه است تصحیح شود و در مسیر مستقیم قرار گیرد نه اینکه تنها هدف اشکال تراشی باشد و طرف را به باد انتقاد بگیریم.


وی تصریح کرد: انتقاد غیر منصفانه تنها انتقال دهنده افکار گروه خاص است و انتقال دهنده حقیقت و کار خوب نیست.


نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه انسان عاقل هر چیزی را در خبر انتشار نمی دهد، ادامه داد: سبک برخی از خبرنگاران خارجی این است که دروغ منتشر می کنند و ایجاد شبهه ‌کنند.


وی افزود: متأسفانه ما در معرفی دین تشیع و انقلاب اسلامی کوتاهی کردیم و با وجود تبلغات زیادی که دشمن علیه ما می کند این اخلاص مردم و رهبر انقلاب بود که خداوند این تبلیغات را خنثی می‌کند و یکی از اهداف ما باید این باشد که هدف انقلاب اسلامی را در دنیا ترویج دهیم.


امام جمعه یزد با اشاره به هجمه فرهنگی دشمن گفت: دشمن از هر طریقی فرزندان ما را به انحراف می‌کشاند و یکی از رسالت های خبرنگاران این است که انگیزه و هدف دشمن را به جامعه و خانواده‌ها گوشزد کنند و ایمان و اعتقاد و ارزش ها را ترویج دهند.


جدیدترین ها جدیدترین ها