نمایش نمایش

شناسه : 33668346


معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اظهارداشت: در سال جاری 170 هکتار از اراضی ملی این شهرستان با حمایت دستگاه های قضایی و نیروی یگان حفاظت رفع تصرف شد.

به گزارش یزدندا؛ معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خاتم در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم اظهارداشت: امسال با حمایت دستگاه های قضایی و نیروی یگان حفاظت از منابع طبیعی و با رسیدگی به سی و دو پرونده در قالب 13 فقره ، 170 هکتار از اراضی ملی این شهرستان رفع تصرف شد.

ابوالقاسم فلاحتی گفت:  این عرصه‌ها به تمام آحاد جامعه تعلق دارد، بنابراین دست‌اندرکاران مجموعه منابع طبیعی همواره نیازمند همکاری و همراهی مردم هستند تا بتوانند از آن‌ها به خوبی صیانت و حفاظت کنند.

وی با اشاره به هفته بزرگداشت منابع طبیعی و آبخیزداری افزود: به منظور ترویج فرهنگ منابع طبیعی و جلب مشارکت مردمی برای حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی امسال این هفته با شعار« منابع طبیعی با مردم، برای مردم » از پانزدهم اسفند همزمان با روز ملی درختکاری آغاز و تا بیست و یکم اسفند ادامه خواهد داشت.

فلاحتی با توجه به خشکسالیهای حاکم برشهرستان و منابع طبیعی بر نقش سازنده مردم به ویژه در امر رعایت مسائل حفاظتی در زمینه های مختلف ازجمله دقت در رعایت مسائل ایمنی و جلوگیری ازحریق های مناطق جنگلی و تفرجگاهی شهرستان، توجه به عدم آلودگی عرصه ها، حفاظت منابع آب وخاک و کمک به توسعه فضای سبز در مکانهای مستعد با همراهی وهمکاری این حوزه ها تاکید کرد.

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان  خاطر نشان کرد: به مناسبت هفته منابع طبیعی و به منظور فرهنگ سازی بین آحاد جامعه در هفته درختکاری بیش از200 اصله انواع نهال کاج ، صنوبر، سنجد، توت و سپیدار و غیره،  جمعه گذشته بین نمازگزاران توزیع شد.

فلاحتی در پایان مراسم جشن درختکاری ، زنگ سبز، رژه موتوری و ... از مهمترین برنامه های هفته منابع طبیعی در شهرستان خاتم عنوان کرد.

 


جدیدترین ها جدیدترین ها