نمایش نمایش

شناسه : 29902594
رئیس هیئت ورزشهای پهلوانی بافق:


پهلوان عزیزالله عباسیان گفت: در بافق حدود ۳۰۰ نفر به ورزش پهلوانی مشغول هستند که یکی از پر طرف دارترین ورزشهای شهرستان می باشد که بیشتر برای حفظ سلامتی این ورزش را انجام می دهند.

به گزارش یزدندا به نقل از بافق خبر؛ اولین دوره مسابقات ورزش پهلوانی نونهالان بافق شب گذشته در زور خانه مالک اشتر برگزار شد. در حاشیه این مسابقات پهلوان عزیزالله عباسیان رئیس هیئت ورزشهای پهلوانی بافق در مصاحبه با خبرنگار ما هدف از برگزاری این مسابقات گفت:  با هدف بالا بردن روحیه پهلوانی و تشویق نونهالان به امر ورزش۳۰ نفر از نونهالان زیر سیزده سال که از پنج زورخانه فعال بافق در ۶ رشته به رقابت پرداختند.

وی در ادامه در مورد اهمیت برگزاری این مسابقات در ارتقاء سطح کیفی و کمی این ورزش در شهرستان بیان داشت: در بافق حدود ۳۰۰ نفر به ورزش پهلوانی مشغول هستند که یکی از پر طرف دارترین ورزشهای شهرستان می باشد که بیشتر برای حفظ سلامتی این ورزش را انجام می دهند. اما در حال حاضر این ورزش باستانی مسابقاتی در سطح استان و کشور برگزار  می شود.

عباسیان افزود:یک دوره مسابقات استان به میزبانی بافق برگزار شد که متاسفانه به خاطر عدم آشنایی جوانان و نونهالان بافقی به کمیت و کیفیت مسابقات خیلی نتوانستند در این مسابقات مقام کسب کنند اما این میزبانی تلنگری برای متولیان ورزش زور خانه ای شد و چند نفر از جوانان دوره مربیگری دیدند و در حال حاضر با آموزش ورزشکاران گامی نوع در ورزش باستانی خواهند برداشت.

رئیس هیئت ورزش پهلوانی در ادامه در مورد نتایج مسابقات اعلام کرد: این مسابقات در شش رشته شامل سنگ،  چرخه تیز، چرخه چمنی، میانداری، میل بازی برگزار شد که در هر رشته ۳ نفر انتخاب و لوح یاد بود, مدال و هدیه به رسم یاد بود اهدا شد. که نتایج به این شرح می باشد:

رشته سنگ :

مقام اول ابوالفضل رنجبر

مقام دوم نوید بنازاده

مقام سوم محمد رضا قاسمیان

رشته چرخ تیز:

مقام اول یاسین دهقان

مقام دوم یاسین خلیلی

مقام سوم سجاد عابدینی

رشته کباده:

مقام اول ابوالفضل رنجبر

مقام دوم محمد هاشم دهقانی

مقام سوم محمد رضا قاسمیانی

رشته چرخ چمنی :

مقام اول علی غلامعلی پور

مقام دوم معراج رنجبر

مقام سوم سجاد عابدینی

رشته میانداری

مقام اول امیر رضا امیریان

مقام دوم محمد رضا قاسمیانی

مقام سوم سهیل سقازاده

رشته میل بازی

مقام اول سینا کوشکیان

مقام دوم ابوالفضل رنجبر

مقام سوم امیر رضا رنجبر

 

انتهای پیام/م.فجدیدترین ها جدیدترین ها